fbpx
Plik został dodany do schowka
Plik jest już w schowku

Przewody odgromowe

przewody odgromowe

W naszym katalogu produktów nie mogło zabraknąć przewodów odgromowych do odprowadzania energii elektrycznej powstałej podczas uderzenia pioruna. To elementy łączące zwody z uziomami znajdującymi się w ziemi. Zaleca się, by w każdym budynku zastosować przynajmniej dwa takie przewody i umieścić je w narożnikach dachu, po jego przekątnej. Druty można prowadzić po zewnętrznej elewacji, pod tynkiem bądź wzdłuż rynien. Oczywiście sposób instalacji należy dobrać do rodzaju materiałów, z jakich wzniesiono budynek i wdrożonych rozwiązań konstrukcyjnych. Co ważne, odgromówkę trzeba połączyć z uziomami przy pomocy zacisków probierczych, dzięki temu można kontrolować sprawność i rezystancje uziemienia.

W asortymencie posiadamy przewody aluminiowe, miedziane i ze stali ocynkowanej, płaskie i okrągłe. Występują w kilku średnicach zgodnie z normą . Sprzedajemy je w krążkach, co ułatwia ich odmierzanie i zapewnia wygodny transport. Bardzo często wykonawcy sięgają po przewody aluminiowe ( stopowe aluminium fi 8 mm). Są lżejsze od stalowych, więc zalecamy po nie sięgać, gdy istnieje potrzeba zredukowania ciężaru systemu odgromowego.

Oczywiście, jako uzupełnienie propozycji oferujemy także wymagany osprzęt odgromowy, a więc tabliczki ostrzegawcze, oznaczniki przewodu odgromowego i przejazdy odgromowe do tworzenia bezpiecznych przejść na płaskich dachach.