Uziom

uziom

Uziom to część instalacji odgromowej, którą umieszcza się w ziemi, by odprowadzić energię elektryczną pochodzącą z wyładowania pioruna i umożliwić jej bezpieczne rozproszenie w ziemi. Z punktu widzenia ochrony odgromowej jest preferowany prosty zintegrowany układ uziomów, odpowiedni do wszystkich zastosowań, tj. do ochrony odgromowej, układów elektroenergetycznych i układów telekomunikacyjnych. Zalecana jest mała rezystancja uziemienia, mniejsza niż 10 Ω.
Na naszą propozycję składają się uziomy sztuczne do budowy uziomu pionowego, otokowego i fundamentowego. Produkujemy je w wersji jednolitej: prętowej i teowej oraz składanej, którą tworzą podstawa i przedłużka. Długość każdej z części wynosi 1-3m. Wyroby wytwarzamy z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, cynkowanej ogniowo, pomiedziowanej.

Produkty są świetnie wykonane: mają gładkie powierzchnie, a jeden z ich końców jest wyprofilowany na kształt stożka, co ułatwia ich wprowadzanie w grunt. Są solidne, trwałe, nie odkształcają się, nie pękają ani nie zginają w trakcie wbijania. Zakończone złączem do połączenia z bednarką albo przewodem odgromowym. Charakteryzują się długą żywotnością – z powodzeniem spełniają swoją funkcję przez kilkadziesiąt lat. Doskonale spisują się w kwaśnym i zasadowym środowisku. Pomimo wilgoci nie korodują, przez co zachowują wymagane właściwości.

Oprócz nich oferujemy także złącza, podbijaki, groty, przyłącza uziemiające i wsporniki dla sprawniejszego montażu, utworzenia prawidłowo działającej instalacji oraz punktów wyrównania potencjału.

error: Copyright © 2021 by AN-KOM All Right Reserved.