fbpx

Uwaga! W dniu 24 maja 2024 w związku planowanym wyłączeniem energii elektrycznej,  kontakt z nami może być utrudniony.

W tym dniu będziemy dostępni wyłącznie pod numerami tel.: 605 527 132, 789 258 648, 690 378 412.

X
Plik został dodany do schowka
Plik jest już w schowku

Uziom szpilkowy

UZIOM SZPILKOWY

Bardzo często chcą poprawić rezystancje uziemienia, wykonawca wbija tzw. uziomy szpilkowe .
Uziomy takie oferujemy w kilku wersjach materiałowych: stal ocynkowana, pomiedziowana i stal nierdzewna. W skład takiego uziomu wchodzi pręt podstawa i pręt przedłużka, dostępne pojedynczo i komplecie. To metalowe elektrody, przeznaczone do umieszczenia w ziemi. Odprowadzają energię elektryczną z uziemionego obiektu, w który uderzył piorun, by ta mogła ulec rozładowaniu w gruncie.

Elementy do budowy uziomu są idealnie spasowane. Jeden z końców podstawy zakończony jest grotem, by jego zagłębianie w ziemię przebiegało płynnie i bez większego wysiłku (do pełnego zestawu dołączamy także podbijak ręczny, który jeszcze bardziej ułatwia pracę). Natomiast na drugim końcu posiada stożek do osadzenia przedłużki. Przedłużka z kolei wyposażona jest w złączkę do podłączenia okrągłego przewodu albo bednarki. Co ważne, na całej długości uziom ma tę samą średnice i nie potrzeba dodatkowych złączek do łączenia podstawy z przedłużką .

U nas zakupicie Państwo uziomy szpilkowe o długości 1,3m 1,5m i 3 m, w trzech średnicach do wyboru fi 16, 18, 20 mm. Wyroby są wytrzymałe i odporne na skręcanie, zatem podczas wprowadzania w ziemię nie pękają, ani nie spęczają się.  Uziom szpilkowy można zastosować w każdej instalacji odgromowej budynku, zarówno przy tworzeniu uziemienia otokowego, jak i fundamentowego.