fbpx

Uwaga! W dniu 24 maja 2024 w związku planowanym wyłączeniem energii elektrycznej,  kontakt z nami może być utrudniony.

W tym dniu będziemy dostępni wyłącznie pod numerami tel.: 605 527 132, 789 258 648, 690 378 412.

X
Plik został dodany do schowka
Plik jest już w schowku

Uziomy

Uziomy składane

uziomy, osprzęt

System uziomów składanych AN-KOM to kompletna oferta produktów umożliwiająca zbudowanie płytkich i głębokich uziomów pionowych. Podstawowymi elementami systemu są uziom podstawa i uziom przedłużka, który pozwala rozbudować uziom do dowolnej długości. Uziom podstawa to pręt z jednej strony zaostrzony, a z drugiej zakończony stożkiem. Uziom przedłużka posiada otwór wewnętrzny, który umożliwia łączenie z podstawą. Uziomy łączą się ze sobą na wcisk tworząc trwałe elektryczne połączenie bez użycia dodatkowych łączników.

Poza prętami uziomowymi w skład systemu wchodzi osprzęt:

  • złącza uziomowe
  • pobijaki ręczne
  • pobijaki SDS MAX
  • groty

Do produkcji uziomów używamy najwyższej jakości stali oraz stosujemy powłoki ochronne takie jak cynkowanie ogniowe czy miedziowanie. Uziomy składane pozytywnie przeszły badania mechaniczne, korozyjne i elektryczne na zgodność z normą PN-EN 50164-2. Pozytywne wyniki w/w badań pozwalają na stosowanie naszych systemów uziomowych na etapie projektowania i wykonywania zarówno płytkich i głębokich uziemień pionowych zgodnie z aktualnymi normami.


Materiały, kształty i wymiary

Uziom – to część urządzenia piorunochronnego odpowiedzialna za doprowadzenie i rozproszenie prądu w ziemi. Rozróżniamy dwa podstawowe typy uziomów:

  • typ A – układ uziomów poziomych i pionowych połączonych z każdym z przewodów odprowadzających
  • typ B – ten układ stanowi uziom otokowy lub fundamentowy

Materiały do budowy uziomów

Badania uziomów

Zgodnie z aktualną normą uziomy powinny przejść badania powłoki ochronnej oraz badania mechaniczne i elektryczne. Nasze uziomy są produkowane z właściwych materiałów i są przebadane zgodnie z normą PN-EN 50162-2.

uziom, badanie